Tuesday, March 27, 2012

Incognito - 'Surreal' (2012)'Surreal' to 15 studyjna płyta Incognito. U boku lidera i producenta Jean'a-Paul'a Maunick'a (aka 'Bluey') debiutują tym razem młodzi wokaliści Mo Brandis oraz Natalie Williams. Na płycie znalazło się 14 utworów podawanych przez Bluey tradycyjnie w jazzowo - soulowej śmietance z odrobiną eleganckiego funku dla smaku. Szczególnie polecam utwór 'The Stars from Here'. W całości album do posłuchania na Grooveshark'u.
Więcej o płycie na stronie domowej Incognito.

Incognito - 'Surreal' (2012)

01. The Less You Know
02. Goodbye To Yesterday
03. Above The Night
04. Ain't It Time
05. Capricorn Sun
06. Don't Wanna Know
07. Restless As We Are
08. Rivers On The Sun
09. Don't Break Me Down
10. The Stars From Here
11. To Be With You
12. This Music Be Love
13. The Way You Love
14. Thoughtful Fantasies

2 comments:

  1. Bardzo dobra płyta, chociaż pozostawia pewien niedosyt (zdecydowanie lepszy był poprzedni Tansatlantic). Numery ze świetnym MoBrandisem zdecydowanie świecą najjaśniej. Numery z kultową Maysą powinny być zdecydowanie bardziej błyskotliwe (przynajmniej tak poruszające jak Goodbye to Yesterday). Nevertheless, warto posłuchać - aranżacyjno/wykonawczy majstersztyk.

    ReplyDelete
  2. A ja się nie zgadzam z wcześniejszym komentarzem - i to zdecydowanie. Płyta wybitna, powiem więcej - najlepsza w ich dyskografii. Wyśmienite połączenie tego za co uwielbiamy to połączenie muzyki pop, funku, r'n'b i jazzu - łatwo wpadające w ucho melodie, zaskakująco świeże pomysły na jeszcze bardziej pulsujący rytm i świetni wokaliści. Bardzo brakowało mi na wcześniejszych krążkach intrumentali, które tutaj rozpędzają jeszcze bardziej ten krążek; za to na szczęście nie ma rapowania oraz nieudanych przygód z elektroniczną muzyką taneczną. Polecam gorąco wszystkim.

    gjon

    ReplyDelete