Friday, February 3, 2012

Kari Amirian - 'Daddy Says I'm Special' (2011)Zarówno nazwisko artyski jak i jej muzyka brzmią może niezbyt polsko, tym większa jednak radość z odkrycia, że oto nasza rodaczka nagrywa takie wspaniałości. Żona ormiańskiego gitarzysty Roberta Amiriana Karolina Amirian znana wcześniej głównie z jazzowego repertuaru znakomicie odnalazła się w skandynawskich klimatach.
Porównywana jest na siłę do Bjork, choć jej muzyce zdecydowanie bliżej do klimatów Agnes Obel czy Sóley. Debiutancki album 'Daddy Says I'm Special' wydany w grudniu ubiegłego roku wywołuje uśmiech na twarzy i rozmarzenie w duszy. To moim zdaniem jedna z najlepszych polskich produkcji muzycznych ostatnich lat, płyta, którą po prostu trzeba mieć w swojej kolekcji.
Kari udostępniła płytę w całości w serwisie MySpace dla tych wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z nią bliżej jeszcze przed zakupem. Gorąco polecam.

4 comments:

 1. takie słuchy chodzą po fb... prosimy o zdementowanie! :))) http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=280881751977239&id=146971498701599

  jeszcze nie zdążyłam przekopać sie nawet przez 1/50 tego co na blogu ;)

  ReplyDelete
 2. rzeczywiście chwilowo zniknął z sieci. Teraz znów jest a na jak długo zobaczymy.

  ReplyDelete
 3. wierni słuchacze są czujni :))

  ReplyDelete
 4. dziękuję za czujność i wierność :) pozdrawiam

  ReplyDelete

Search This Blog

Blog Archive