Thursday, March 10, 2011

Magnus Öström (E.S.T) - 'Thread Of Life' (2011)

'Thread Of Life' to pierwszy autorski album Magnusa Öströma, byłego perkusisty Esbjörn Svensson Trio. W grudniu ubiegłego roku po ponad dwóch latach od tragicznej śmierci Svenssona i rozpadzie E.S.T  Magnus powrócił do swojego ulubionego studia nagraniowego Atlantis w Sztokholmie by wraz ze swoją nową grupą  tym razem już jako lider nagrać nową płytę. Z jakim rezultatem, o tym możecie się przekonać odwiedzając serwis Grooveshark, w którym LP 'Thread Of Life' dostępna jest do posłuchania w całości online.
Wszystkie kompozycje skomponował i zaaranżował Magnus Öström. Obok niego w nagraniu albumu wzięli udział trzej sztokholmscy muzycy: Andreas Hourdakis (gitary), Gustaf Karlöf (klawisze) oraz Thobias Gabrielson (gitara basowa). Więcej o artyście znajdziecie na jego stronie domowej.

2 comments:

  1. Piękny album, bardzo osobisty. Dotarł do mnie dopiero kilka dni temu, ale po kilku przesłuchaniach naprawdę trafia prosto w serce.

    "Afilia Mi" to też mój typ. Nie tylko dlatego, że Magnus wspaniale tam wokalizuje, ale ten utwór ma w sobie najwięcej nadziei ze wszystkich na płycie.

    Na prawdę bardzo emocjonalny (i emocjonujący) materiał.

    ReplyDelete
  2. wspanialy album. Kapitalnie sie go slucha w nocy. Dla mnie najlepszy numer to The Haunted Thoughts And The Endless Fall. Ale to osobiste oczy wiscie wrazenie. Polecam ten album - Adam

    ReplyDelete

Search This Blog

Blog Archive