Thursday, February 24, 2011

Nowe płyty jazzowe - I/2011

Oto kilka nowych, ciekawych i moim zdaniem godnych polecenia płyt jazzowych, które właśnie się ukazały lub też w najbliższych dniach trafią do sklepów:

Avishai Cohen - 'Seven Seas'

Hebrajski jazz w najlepszym wydaniu. 'Seven Seas' to najnowszy krążek izraelskiego kontrabasisty i wokalisty Avishai Cohena. W Europie ukaże się w sprzedaży pod koniec lutego.
Krótkich fragmentów 10 utworów, które znalazły się na płycie możecie posłuchać m.in. TUTAJ. Więcej informacji znajdziecie na stronie domowej oraz na profilu MySpace.
Kurt Elling - 'The Gate'

Repertuar niezbyt odkrywczy, ale wykonanie tradycyjnie już fantastyczne. Na najnowszej płycie wokalisty Kurta Ellinga znalazło się 9 standardów muzyki jazzowej, rockowej i popowej w aranżacjach, których nie słyszy się na codzień.
Więcej informacji oraz fragmenty utworów z tej płyty znajdziecie TUTAJ. Ci z was, którzy mają dostęp do płytoteki MySpace mogą posłuchać płyty w całości w odtwarzaczu MySpace.

Quasimode - 'Magic Ensemble'

To piąta studyjna płyta japońskiego kwartetu Quasimode. Do udziału w jego nagraniu muzycy zaprosili m.in. AFRA, Miyuki Hatakeyamę oraz HanaH. Album pulsuje żywym acid- jazzowym rytmem, wspomaganym przez ciekawe wokale i hip-hopowe 'wstawki'. W Japonii ukazał się pod koniec stycznia tego roku. Więcej o zespole znajdziecie TUTAJ.
Al Di Meola - 'Pursuit of Radical Rhapsody'

Najnowszy album wirtuoza gitary pod tytułem 'Pursuit of Radical Rhapsody' ukaże się w połowie marca. Więcej o tym krążku znajdziecie w Jazzava cafe TUTAJ.Wszystkim miłośnikom krajowego jazzu przypominam także o nowej płycie zespołu Marcin Wasilewski Trio 'Faithful', której premiera jest zaplanowana na 4 marca.

No comments:

Post a Comment