Wednesday, February 9, 2011

Al Di Meola - 'Pursuit of Radical Rhapsody' (2011)15 marca ukaże się w sprzedaży najnowszy album gitarowego wirtuoza Ala Di Meoli 'Pursuit of Radical Rhapsody'. Na płycie obok Di Meoli i jego zespołu World Sinfonia usłyszymy znakomitych gości, m.in. kontrabasistę Charlie Hadena, perkusistów Mino Cinelu i Petera Erskina (Weather Report) czy kubańskiego pianistę Gonzalo Rubalcaba. Wsród 15 utworów, które znajdą się na tym krążku są m.in. "Somewhere Over The Rainbow" oraz "Strawberry Fields", w których gościnnie pojawia się mój ulubiony basista Charlie Haden.
Do płyty powrócimy jak tylko pojawi się na rynku a tymczasem zapraszam do obejrzenia materialu video z jej nagrywania oraz do posłuchania w całości coveru "Strawberry Fields". Krótkich fragmentów całej płyty możecie posłuchać TUTAJ.

"Strawberry Fields" by Al di Meola from 'Pursuit of Radical Rhapsody' (3/15) by user5957344

3 comments:

 1. Wow... że tak powie... Bylam kiedys na koncercie Al Di Meoli... był rewelacyjny...
  A tutaj moj ulubiony kontrabasista Charlie Haden... Mino Cinelu... Niezle niezle...

  ReplyDelete
 2. I do tego cudownie beztroskie Strawberry Fields... forever. Bardzo ciekawa interpretacja.

  ReplyDelete
 3. Z utęsknieniem czekałem na kolejną płytę Al Di Meoli. I wreszcie jest. Płyta jest w stylu jazzu latyno-amerykańskiego, bardzo charakterystycznego dla tego artysty, można na niej usłyszeć wiele kubańskich rytmów. Po przesłuchaniu fragmentów bardzo mi się podoba. Nie mogę się doczekać słuchania całości.

  ReplyDelete