Wednesday, February 9, 2011

Al Di Meola - 'Pursuit of Radical Rhapsody' (2011)15 marca ukaże się w sprzedaży najnowszy album gitarowego wirtuoza Ala Di Meoli 'Pursuit of Radical Rhapsody'. Na płycie obok Di Meoli i jego zespołu World Sinfonia usłyszymy znakomitych gości, m.in. kontrabasistę Charlie Hadena, perkusistów Mino Cinelu i Petera Erskina (Weather Report) czy kubańskiego pianistę Gonzalo Rubalcaba. Wsród 15 utworów, które znajdą się na tym krążku są m.in. "Somewhere Over The Rainbow" oraz "Strawberry Fields", w których gościnnie pojawia się mój ulubiony basista Charlie Haden.
Do płyty powrócimy jak tylko pojawi się na rynku a tymczasem zapraszam do obejrzenia materialu video z jej nagrywania oraz do posłuchania w całości coveru "Strawberry Fields". Krótkich fragmentów całej płyty możecie posłuchać TUTAJ.

"Strawberry Fields" by Al di Meola from 'Pursuit of Radical Rhapsody' (3/15) by user5957344

3 comments:

 1. Wow... że tak powie... Bylam kiedys na koncercie Al Di Meoli... był rewelacyjny...
  A tutaj moj ulubiony kontrabasista Charlie Haden... Mino Cinelu... Niezle niezle...

  ReplyDelete
 2. I do tego cudownie beztroskie Strawberry Fields... forever. Bardzo ciekawa interpretacja.

  ReplyDelete
 3. Z utęsknieniem czekałem na kolejną płytę Al Di Meoli. I wreszcie jest. Płyta jest w stylu jazzu latyno-amerykańskiego, bardzo charakterystycznego dla tego artysty, można na niej usłyszeć wiele kubańskich rytmów. Po przesłuchaniu fragmentów bardzo mi się podoba. Nie mogę się doczekać słuchania całości.

  ReplyDelete

Search This Blog

Blog Archive