Tuesday, January 18, 2011

Danger Mouse & Daniele Luppi feat. Norah Jones & Jack White - 'Rome' (2011)

'Rome' to nowy projekt muzyczny znanego producenta Brian'a Burton'a ukrywającego się pod pseudonimem Danger Mouse oraz włoskiego kompozytora Daniele Luppi'ego. Album zawiera kompozycje i piosenki inspirowane przez spaghetti - westerny i włoskie klasyki filmowe lat 60-tych. Do współudziału w nagraniu płyty 'Rome'  zaproszono dwoje wokalistów: Norę Jones oraz Jacka White'a z zespołu White Stripes, którzy zaśpiewali po trzy piosenki. Płyta ukaże się w Europie w połowie maja, już teraz jednak możemy posłuchać krótkich jej fragmentów, które znajdziecie na Soundcloud. Obszerny wywiad z twórcami ilustrowany fragmentami płyty znajdziecie na NPR.org. Polecam

Theme Of Rome
The Rose With The Broken Neck
Morning Fog (interlude)
Season's Trees
Her Hollow Ways (interlude)
Roman Blue
Two Against One
The Gambling Priest
The World (interlude)
Black
The Matador Has Fallen
Morning Fog
Problem Queen
Her Hollow Ways
The World

2 comments:

  1. No tego jeszcze nie było, żeby w jednym projekcie wystąpili razem: jedna z moich ulubionych artystek i jeden z najbardziej denerwujących mnie wokalistów. To może umówmy się, że posłucham tylko tych kawałków z Norą, dobrze?

    ReplyDelete
  2. Simon nie martw się, na płycie jest z tego co wiem 16 utworów, z tego tylko w trzech pojawia się Jack White. Reszta to utwory instrumentalne no i 3 piosenki z Norą. Więc będzie z czego wybierać ;)

    ReplyDelete

Search This Blog

Blog Archive