Tuesday, November 16, 2010

Jazzava cafe poleca: The Transgress - Oneirism op​.​1 (2010)

Jak często zdarza się naszym młodym zespołom jazzowym podpisywać umowę i wydawać płytę dla renomowanej amerykańskiej wytwórni płytowej? No, nie aż tak często. Tym bardziej więc warto o takim wydarzeniu napisać. Śpieszę zatem donieść, że 16 listopada pojawiła się cyfrowa wersja nowej płyty zespołu The Transgress pt. "Oneirism op​.​1" nagrana dla wytwórni ROPEADOPE (m.in. Medeski, Martin & Wood, Tin Hat Trio, Sex Mob, Critters Buggin or Jazzanova). O nagraniu wersji CD tego albumu podobno zespół rokuje z polskim wydawcą. Bliższych informacji na ten temat jednak nie mam, więc jeśli wiecie coś o tym to z góry dziękuję za komentarze.Zespół The Transgress powstał w 2008r. i od razu został okrzyknięty przez krytyków jednym z najciekawszych zjawisk muzycznych w Polsce. I o ile czasem etykietki tej zdecydowanie się u nas nadużywa to w przypadku The Transgress trudno się z nią nie zgodzić.

Swój debiutancki album wydali w 2009r. Zespół tworzy muzykę, która łączy w  sobie elementy jazzu, rocka, muzyki kameralnej, klezmerskiej oraz rodzimego folkloru. Jak twierdzi lider The Transgress Marcin Steczkowski większość członków zespołu wywodzi się z Podkarpacia i grała swego czasu muzykę ludową.

Obok Marcina Steczkowskiego grającego m.in. na instrumentach klawiszowych, waltorni i trąbce The Transgress tworzą: Piotrek Cebula - skrzypce, Michał Zaborski - altówka, Marcin Yadah - kontrabas, Erwin Żebro - trąbka, flugelhorn, Maciek Kosztyła - saksofon tenorowy, klarnet, flet i Grzesiek Masłowski - perkusja.

Więcej informacji oraz fragmenty wywiadu z liderem zespołu znajdziecie TUTAJ. Zachęcam także do odwiedzenia ich profilu na MySpace. W odtwarzaczu na prawo udostępnionym przez wytwórnię Ropeadope możecie posłuchać obszernych fragmentach najnowszego albumu The Transgress - Oneirism op​.​1. Gorąco polecam.

7 comments:

 1. Płytę w formie CD wyda w Polsce SOLITON z Sopotu :)

  ReplyDelete
 2. znalazłem, dzięki za podpowiedź. Na stronie wydawnictwa jest podana data premiery: jesień 2010 więc trzymamy za słowo ;)
  http://www.soliton.pl/planwydawniczy.php?album=Oneirisim%20op.1

  ReplyDelete
 3. .... jesień 2010 ... pożyjemy, zobaczymy ;-)

  ReplyDelete
 4. Acha - Steczkowski gra tam na sakshornie altowym ( alto horn ) - nie na waltorni - często właśnie są pomyłki ;-))

  Pzdr.

  ReplyDelete
 5. No i doczekaliśmy sie. PŁYTĘ MOŻNA KUPIĆ W POLSKICH SKLEPACH:

  http://soliton.pl/katalog.php?album=Oneirisim%20op.1o

  ReplyDelete
 6. http://soliton.pl/katalog.php?album=Oneirisim%20op.1o


  http://muzyka.wp.pl/rvid,608115,title,Muzyka-pachnaca-ksiazkami,recenzja.html

  ReplyDelete

Search This Blog

Blog Archive