Sunday, October 3, 2010

Portico QuartetBrytyjski Portico Quartet to jeden z ciekawszych młodych zespołów "wokół - jazzowych" ostatnich lat. Dwudziestolatkowie z Wysp zyskali nie tylko uznanie publicznośći, ale też krytyków. Ich debiutancka plyta "Knee Deep In The North Sea" wydana w 2007r. zyskała nominację do nagrody Mercury Music. Najnowszy album "Isle" ukazał się przed rokiem i również wzbudzil entuzjastyczne recenzje.
Ich muzykę trudno jednoznacznie zadefiniować. Pewnie dla świętego spokoju krytycy wrzucają ją do szufladki modern jazz. Sami muzycy się z tym jednak nie zgadzają. Twierdzą, że grają "instrumentalną muzykę współczesną". Przyznają wprawdzie, że czerpią z tradycji europejskiego jazzu, zwłaszcza skandynawskiego, nalepki "jazz" jednak nie akceptują.
No cóż, jak ją zwał tak zwał, ważne że muzyka Portico Quartet brzmi naprawdę ciekawie, świeżo, oryginalnie i zdumiewająco dojrzale zważywszy wiek jej czlonków. Więcej o zespole na stronie http://porticoquartet.com/. Płyty możecie teraz posłuchać w całości online w odtwarzaczu poniżej dzięki serwisowi we7

No comments:

Post a Comment

Search This Blog

Blog Archive