Sunday, October 17, 2010

AfroCubism czyli afrykańska powtórka z Buena Vista Social Club

Wspólny malijsko- kubański projekt muzyczny miał pierwotnie powstać już w roku 1996. Grupa znakomitych afrykańskich muzyków z nie znanych przyczyn do Havany nigdy jednak nie dotarła. Pod ich nieobecność nagrano więc płytę, ktora do dziś kształtuje muzyczne gusta: Buena Vista Social Club.
Teraz po 14 latach muzycy z obu krajów, choć już bez największych gwiazd Buena Vista, które niestety nie dożyły tej chwili spotkali się by zrealizować pierwotny projekt. Wynikiem tego spotkania jest płyta oraz światowa trasa koncertowa pod nazwą "AfroCubism". 
Na płycie usłyszeć możemy m.in. kubańskiego gitarzystę i pieśniarza Eliadesa Ochoa, jego grupę Patria oraz malijskich wirtuozów Bassekou Kouyate, Djelimady Tounkara czy pieśniarza Kasse Mady Diabaté.Projekt "AfroCubism" choć od strony muzycznej równie ciekawy jeśli nie lepszy od Buena Vista Social Club nie ma chyba szans na powtórzenie sukcesu komercyjnego kubańskiego "pierwowzroru" Obym się jednak mylił. W każdym razie ci z was, którym bliska jest muzyka ethno - world, lounge czy cubana z pewnością znajdą na płycie "AfroCubism" coś dla siebie.
Więcej informacji znajdziecie na MySpace oraz na stronie wytwórni Nonesuch Records. W odtwarzaczu poniżej dzięki serwisowi we7.com możecie posłuchać płyty w calości prosto z sieci. Przyjemnej konsumpcji

2 comments: