Wednesday, September 1, 2010

Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble - Officium Novum (2010)

Aż trudno uwierzyć, że od nagrania pierwszej płyty Jana Garbarka z The Hilliard Ensemble "Officium" upłynęło 17 lat! Jak ten czas leci... CD w mocno już sfatygowanym pudełku wciąż zdobi moją skromną kolekcję i od czasu do czasu, w wyjątkowych chwilach powraca do odtwarzacza. W 1998r. powstał kolejny album "Mnemosyne" choć przynajmniej mnie nie przypadl aż tak do serca jak "sakso-chorały" z "Officium".Po 12 latach Jan Garbarek i The Hilliard Ensemble" powracają z kolejnym wspólnym projektem pt. "Officium Novum". Nurtem przewodnim na płycie, która nakładem ECM ukaże się w Europie 20 września są armeńskie pieśni sakralne. W zestawie jest też m.in. kilka utworów bizantyjskich, celtyckich oraz dwie kompozycje samego Jana Garbarka, w tym nowa wersja znanego już "We are the stars". Album został nagrany latem ubiegłego roku w austryjackim klasztorze St. Gerold.


9 września artystów można będzie posłuchać także w Polsce. W ramach promocji "Officium Novum" Jan Garbarek wraz z Hilliard Ensemble wystąpią w Bazylice pw.Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie. 
W odtwarzaczu poniżej umieściłem trzy nagrania z płyty "Officium Novum", które znalazlem na Youtube, jak również obszerną rozmowę z muzykami. Zachęcam do zakupu płyty, bo  z tego co słychać naprawdę warto.MusicPlaylistRingtones
Create a playlist at MixPod.com

2 comments:

  1. A ja zachęcam do wybrania się na koncert dnia 29 września (coś zjadło "2" z liczby "29") - takiej muzyki w takim wykonaniu słuchać należy przede wszystkim na żywo :)

    ReplyDelete
  2. Kolejna odsłona "Officium Novum" w Polsce: 12 października 2011 we Wrocławiu, w Kościele św. Marii Magdaleny. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony będzie na pomoc dla wrocławskich hospicjów. Więcej szczegółów na stronie organizatora http://www.ethnojazz.pl

    ReplyDelete

Search This Blog

Blog Archive