Monday, September 27, 2010

Hidden Orchestra - Night Walks (2010)

Hidden Orchestra to szkocki kwartet rodem z Edynburga. Właśnie wydali swoją debiutancką płytę dla wytwórni Tru Thoughts Records pt. "Night Walks", warto więc przyjrzeć się im bliżej.
Założycielem i liderem Hidden Orchestra jest multi-instrumentalista i producent Joe Acheson. W poprzednim "wcieleniu" grupa - nie przypadkiem - nosiła nazwę Joe Acheson Quartet. Skład Hidden Orchestra uzupełniają: wiolonczelista Poppy Ackroyd oraz dwaj perkusiści Tim Lane i Jamie Graham. Skład bardzo nietypowy, ale też nietypowa i trudna do zaszufladkowania jest muzyka zespołu. Są w niej elementy electro, break'n'beat, future - jazzu, chilloutu, jest też sporo eksperymentu.W Hidden Orchestra nie przypadkiem znaleźli zatrudnienie dwaj perkusiści. Utwory Achesona są budowane na żywym, pulsującym rytmie instrumentów perkusyjnych właśnie. Całość chwilami przypomina dokonania The Cinematic Orchestra i innych przedstawicieli wytwórni Ninja Tune. Nie brak jednak w dokonaniach szkockiego kwartetu także oryginalności i świeżości.
Cztery utwory z singla "Footsteps" w całości znajdziecie TUTAJ. Tych, którzy chcieliby zapoznać się z całą płytą "Night Walks" odsyłam TUTAJ. Zachęcam także do odwiedzenia strony domowej oraz profilu zespołu na MySpace.

No comments:

Post a Comment

Search This Blog

Blog Archive